

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 5.52 mm |
| Length | 3.9878 mm |
| Width | 5.5 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 5.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 100 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Lead Length | 7 mm |
| Lead/Base Style | Kinked |
| Schedule B | 8532240060 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
